Güvenli Alışveriş® Hesap İşlemleri

Açıkartırma merkezinize hoş geldiniz !
İşlemlerim Menüsü
İşlemlerim menüsü 4 bölümden ve bunların altındki işlemlerden oluşur:
 • Kişisel Bilgilerim:
  • Bilgilerimi Güncelle
  • Hakkımda Yazılanlar
 • Sattıklarım:
  • Kapanmış Olanlar
  • Açık Olanlar
 • Favorilerim:
  • Takip Listem
  • Teklif Verdiklerim
 • Güvenli Alışveriş®:
  • Alındı (Ödeme)
  • Satıldı (Teslimat)
Aşağıda her bir menü adımı ayrıntılı olarak anlatılmıştır.
 
Güvenli Alışveriş®: Alındı (Ödeme)
Kazandığınız açıkartırmaları burada görebilirsiniz. Eğer satıcı Güvenli Alışveriş®'i kullanmayı tercih ettiyse ya da daha sonra Güvenli Alışveriş®'i kullanmaya karar verirseniz İşlem başlığı altından alışveriş ile ilgili işlemlerinizi yapabilir ve alışverişin anlık durumunu görebilirsiniz.

Mavi adımlar alıcının yapması gereken işlemlerdir. Bu linklerin üzerine tıklayarak gerekli işlemler gerçekleştirilebilir:

Ödeme: Güvenli Alışveriş® banka havuz hesap bilgilerini buradan öğrenebilir ve EFT/Havale yaptıktan sonra gerekli EFT/Havale bilgilerini ve adres bilgilerinizi buraya girebilirsiniz.
Acikalan.com Ödeme Onayı Bekleniyor: Ödemeniz henüz Acikalan.com tarafından onaylanmadığı anlamına gelir. Ödeme yaparken EFT/Havale açıklama alanına size gönderdiğimiz Açıklama kodunu mutlaka giriniz.
Kargo Bekleniyor: Satıcının ürünü kargolaması bekleniyor. Acikalan.com ödemenizi onayladı ve sistem satıcıya ürünü kargolaması için gerekli mesajı yolladı.
Ürünü Aldım: Ürünü aldıktan sonra eğer bir sorun yoksa buradan ödeme onayı vermeniz gerekmektedir.
Güvenli Alışveriş®: Satıldı (Teslimat)
Satışı gerçekleşmiş açıkartırmalarınızı burada görebilirsiniz. Eğer Güvenli Alışveriş®'i kullanmayı tercih ettiyse ya da daha sonra Güvenli Alışveriş®'i kullanmaya karar verirseniz İşlem başlığı altından alışveriş ile ilgili işlemlerinizi yapabilir ve alışverişin anlık durumunu görebilirsiniz.

Mavi adımlar alıcının yapması gereken işlemlerdir. Bu linklerin üzerine tıklayarak gerekli işlemler gerçekleştirilebilir:

Ödeme Bekleniyor: Alıcıdan ödeme bekleniyor.
Acikalan.com Ödeme Onayı Bekleniyor: Alıcının ödemesi henüz Acikalan.com tarafından onaylanmadığı anlamına gelir.
Teslimat: Bu adımda satıcı ürünü kargolaması beklenir. Satıcı burada gerekli kargo bilgilerini ve kendi banka hesap bilgilerini girer.
Alıcı Onayı Bekleniyor: Alıcının ürünle ilgili ödeme onayı vermesi beklenmektedir.
Acikalan.com Ödemesi Bekleniyor: Alıcı ödeme onayı verdikten sonra Acikalan.com'un ödemeyi yapması beklenmektedir.
Parayı Aldım: Satıcı parayı aldığını bu adımda onaylar. Onaylanmayan açıkartırmalar Satıldı (Teslimat) listesinde sistem 60 gün sonra silene kadar duracaktır. Eğer ödemesini aldığınız ürününüzün Satıldı (Teslimat) listesinden silinmesini istiyorsanız Parayı Aldım onayını unutmayınız.

Sattığım ürün ile ilgili ücretlendirmeyi nasıl görebilirim?
Güvenli Alışveriş®/Satıldı (Teslimat) listesinden ilgili açıkartırmanızın başlığı üzerine fare ile geldiğinizde içerisinde ücretlendirmenin olduğu bir kutu çıkacaktır.

  Alıcıyım, Güvenli Alışveriş® banka havuz hesap numarasını nasıl görebilirim?
Güvenli Alışveriş®/Alındı(Ödeme) listesinden ilgili açıkartırmanın yanındaki Ödeme işlemine tıklarsanız, gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Unutmayın, aynı adımı eft veya havaleyi gerçekleştirdikten sonra da kullanacaksınız.
Hesap İşlemleri


© 2000-2005 Acikalan.com - Bir İştirakidir. Tüm Hakları Saklıdır
Bu sitenin kullanılması, Kullanıcı Sözleşmesi'nin okunup kabul edildiği anlamına gelir.